Bondex Süngerpan

Bondex süngerpan, ses yalıtım uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen, yapısında sünger parçacıkları bulunan ve bu sünger parçacıklarının sıkıştırılması sonucu oluşturulan ses kesici özellikte bir izolasyon malzemesidir. Tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında alçıpan arasında kullanılmaktadır.

Bondex Süngerpan

Süngerpan kalınlıkları 1 cm - 2 cm - 3 cm - 4 cm - 5 cm - 6 cm dir. Yoğunlukları 100 DNS - 120 DNS - 150 DNS olarak üretilmektedir. Plaka boyutu 100 cm x 100 cm dir. Bir ortama giren rahatsız edici sesler, ortak duvar ses izolasyonu, üst kata giden sesler için tavan yada zemin uygulamalarında kullanılabilen bir malzemedir. Sıkıştırılmış yoğunluğu yüksek ses kesici özellikte bir süngerdir.

Ses Yalıtım Süngeri

Ortak duvarlar için ses yalıtımı yapılmak isteniyorsa bondex süngerpan mevcut duvara yapıştırılır. Daha sonrasında 5 cm hava boşluğu çelik yada ahşap karkas ile oluşturulur. Bir sonraki adımda alçıpan ile kapatılır. Tavanda da aynı şekilde yapıştırılıp, hava boşluğu  oluşturulduktan sonra asma tavan şeklinde alçıpan ile kapatılır.

Bondex Süngerpan Uygulaması

Bondex süngerpanın, akustik izolasyon ve yankı yalıtımı sağlanmak istenen mekanlarda üzeri akustik süngerler ile kaplanabilir Böylece hem ses yalıtımı hem de akustik izolasyon ortamda oluşturulur. Mekanlardaki seslerin şiddetine ve yapıların kalitesine göre bondex süngerpanın uygulanacak alanda hangi kalınlık ve yoğunlukta olacağı belirlenir.

Bondex Süngerpan Zemin Uygulaması