Kauçuk Levha

Titreşim Emici Kauçuk

Kauçuk levha zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan malzemedir. Zeminde oluşan darbe yada titreşim kaynaklı gürültülerin alt kata geçmemesini sağlamaktadır. Parke altında yada zemin altına direk serilerek kullanılabilmektedir. Özellikle gürültülü makinelerin bulunduğu iş yerlerinde, örneğin tekstil sektöründe makinelerin titreşim nedeniyle zeminde oluşturduğu gürültülerin izole edilmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Kauçuk rulo halinde üretilmektedir. Rulosunun ölçüleri 1m x 15m dir. Yani rulosunda 15m2 bulunmaktadır. Titreşim emici özellikteki kauçuk zemin uygulamalarında kullanılmaktadır. Parke altı yada şap altı uygulamalarda, veya zemin üstü ses yalıtım uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Zemin üstü uygulamalar için kauçuk malzemenin üstü akustik halı ile kapatılmalıdır.

Zemin Ses İzolasyon Malzemesi

İnşaat sektöründe, tekstil sektöründe, gemilerde, otomotiv sektöründe kullanılabilmektedir. Daha etkili bir ses yalıtımı için süngerpan ile birlikte kullanılabilmektedir. Tenis kortları, çok amaçlı spor sahaları, atletizm pistleri, voleybol sahaları, basketbol sahaları, yürüyüş yolları, açık yada kapalı spor salonları gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

ÖZELLİKLER

  • Kalınlıkları 1 mm - 10 mm arasındadır.
  • Şap ve parke altında kullanılabilmektedir.
  • Direk zemine serilerekte kullanılabilir.
  • LW = 24 darbe sesi azaltım değerine sahiptir.
  • 265 ile 400 kg/m3 arası yoğunluktadır.