Ses Yalıtım Ürünleri

Ses yalıtım ürünleri, duvar, tavan ve zeminlerde ses sorunlarını gidermek için kullanılmaktadır. Zemin malzemeleri ve duvar malzemeleri ayrıdır. Ses yalıtımında, ses kesici özellikte malzemeler kullanılanarak ortamlar arası geçiş yapan sesler engellenir.

Ses Yalıtım Ürünleri

Duvar ve tavanlarda bondex süngerpan, bariyerli bondex süngerpan, epdm ses bariyeri, akustik sünger, bariyerli akustik sünger, heraklit ahşapyünü gibi malzemeler kullanılmaktadır. Zemin uygulamalarında ise mantarlı kauçuk, kauçuk, epdm ses bariyeri ve bazı uygulamalarda bondex süngerpan kullanılır.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Bondex süngerpan ve bariyerli modeli duvar ve tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu malzeme ile duvarlar arası ses geçişleri engellenebilmektedir. Yüksek yoğunlukta olan bondex süngerpan farklı kalınlıklarda üretilmektedir.

Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Kauçuk ve mantarlı kauçuk zemin ses izolasyon uygulamalarında şap yada parke altında kullanılmaktadır. Titreşim kaynaklı seslerin kesilmesi yada yürüme seslerinin alt kata iletimini engellemek için kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri

Akustik halı daha çok ofis, çağrı merkezi, iş merkezleri gibi vb. ortamlarda kullanılan bir malzemedir. Ortamda oluşan yürüme seslerini engellemektedir. Ses bariyeri ise tavan, zemin ve duvar uygulamalarında kullanılır. Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerekte kullanılabilmektedir.

Ses Yalıtım Süngeri Uygulaması