Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı özellikte profesyonel çalışmaların yürütüldüğü ortamlar için olmazsa olmaz bir konudur. Teknik konularda hatalar oluşmasına önlem olmak adına ses yalıtımı önemlidir. Tavan, duvar ve zeminlerde ses yalıtımı yaparak ses giriş ve çıkışlarına engel olabilirsiniz.

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası gibi vb. profesyonel çalışma alanlarında ses yalıtımı yapılacak çalışmaların kalitesi açısından önemlidir. Ses kesici malzemelerin uygulanması ile ortamlar arası ses geçişleri engellenmektedir. Akustik özellikteki malzemeler ile ise yankılanma, çınlama gibi sorunlar giderilir. Seslerin kalitesi artırılır.

STÜDYO SES YALITIMI

stüdyo ses yalıtımı

Stüdyo gibi hassas mekanlarda dış ortam sesinin içeriye ulaşmaması gerekmektedir. Profesyonel çalışmalar yapılan bu mekanda oluşturulacak işler kaliteli bir şekilde ortaya çıkabilmesi için ses geçişlerinin engellenmesi gerekmektedir. Ses kesici malzemeler ile stüdyoda içeriden dışarı ses çıkmaması ve dış ortamdan içeri ses sızmaması sağlanmaktadır.

Devamını Oku

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonu gürültülü bir mekan olmasından dolayı dış ortama ses çıkışının engellenmesi gerekmektedir. Dış ortamdan içeriye sızan seslerde film sırasında rahatsız edebileceği için engellenmelidir. Dışarıdan içeri ve içeriden dışarı ses geçişlerinin engellenmesinin tek yolu ses yalıtımı uygulaması yaptırmaktadır.

Devamını Oku

MÜZİK ODASI SES YALITIMI

 müzik odası ses yalıtımı

Müzik odası dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olması gereken ve en ufak gürültünün hatalara neden olabileceği bir mekandır. Etkili bir sonuç alabilmek için malzeme seçimi çok önemlidir. Müzik odası mümkün olan en iyi akustiğe sahip olması gerekmektedir. Ses yalıtımı yapılması gereken önemli mekanlar arasındadır.

Devamını Oku

TOPLANIT ODASI SES YALITIMI

toplantı odası ses yalıtımı

 Genellikle büyük firmalarda  bulunanan toplantı odası gizli kararların alındığı bir mekandır. akustik sünger Toplantı odasında alınacak hassas kararların gizliliği açısından ses yalıtımı önemlidir. Toplantı odasında dış ortama ses çıkmamasının önemli olduğu kadar dışarıdanda içeriye ses girmemesi gerekmektedir. Toplantı sırasında dış ortam seslerinden dolayı konsantre bozukluğu, dikkat kaybı gibi etkenler görülebilmektedir. Sessiz ve daha rahat bir toplantı odası hazırlanabilmesi için ses yalıtımı yaptırılmaktadır.

Devamını Oku

OFİS SES YALITIMI

ofis ses yalıtımı

Ofislerde ses yalıtımı çalışanların iş performansı açısından önemlidir. Dış ortamdan gelen gürültüler nedeniyle çalışanlar rahatsızlık duyabilirler. Rahatsız edici sesler sebebi ile konsantre kaybı yaşanabilir. Gürültü insanlar üzerinde psikolojik yada fiziksel olarak olumsuz etkenler bırakabilmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla ofise ses kesici malzemeler ile bir uygulama yapılmaktadır. Daha rahat ve huzurlu bir iş ortamı oluşturulmaktadır.

Devamını Oku

SES KAYIT ODASI SES YALITIMI

ses kayıt odası yalıtımı

 Ses kayıt odası dış ortam seslerinin sıfır düzeyinde olması gereken hassas bir mekandır. Burada oluşturulacak çalışmaların profesyonelliği ve kalitesi açısından ses yalıtımı önemlidir. Dışarıdan gelecek sesler nedeni ile hatalar oluşabilir. İnsanların konsantresi ve dikkatleri bozulabilir. Yapılacak çalışmaların hatasız olarak oluşturulması için akustik sünger ses kayıt odasına mutlaka ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Devamını Oku