Sinema Salonu Ses Yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonu gürültülü bir mekan olmasından dolayı dış ortama ses çıkışının engellenmesi gerekmektedir. Dış ortamdan içeriye sızan seslerde film sırasında rahatsız edebileceği için engellenmelidir. Dışarıdan içeri ve içeriden dışarı ses geçişlerinin engellenmesinin tek yolu ses yalıtımı uygulaması yaptırmaktadır.

Ses kesici malzemeler ile ses geçişlerinin engellenmesi sağlanabilmektedir. İyi bir ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler dikkatli seçilmelidir. Uygulamada kullanılacak malzemelerin yanmaz olmasıda önemlidir. Sinema salonunda film sırasında insan sayısının fazla olmasından dolayı yangın gibi büyük tehlikelerde, yanmaz özellikte malzemeler kullanılması büyük tehlikelerin önüne geçmektedir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonunda mekanın akustiğide önemlidir. Film sırasında seslerin eko ve yankı gibi problemlerden etkilenmemeleri için akustik ürünler kullanılmaktadır. Seslerin daha kaliteli, net ve anlaşılabilir bir şekilde izleyiciye ulaşması sağlanır. Sinema salonunda ses problemleri engellenmiş olur.

Kullanılacak malzemeler solid adı verilen yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. Birden fazla salon olması nedeniyle ses karmaşası olmaması için ses yalıtımı yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler yanmaz özelliktedir.

Sinema Salonu Yankı Yalıtımı