Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı özellikte profesyonel çalışmaların yürütüldüğü ortamlar için olmazsa olmaz bir konudur. Teknik konularda hatalar oluşmasına önlem olmak adına ses yalıtımı önemlidir. Tavan, duvar ve zeminlerde ses yalıtımı yaparak ses giriş ve çıkışlarına engel olabilirsiniz.

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası gibi vb. profesyonel çalışma alanlarında ses yalıtımı yapılacak çalışmaların kalitesi açısından önemlidir. Ses kesici malzemelerin uygulanması ile ortamlar arası ses geçişleri engellenmektedir. Akustik özellikteki malzemeler ile ise yankılanma, çınlama gibi sorunlar giderilir. Seslerin kalitesi artırılır.

STÜDYO SES YALITIMI

stüdyo ses yalıtımı

Stüdyo gibi hassas mekanlarda dış ortam sesinin içeriye ulaşmaması gerekmektedir. Profesyonel çalışmalar yapılan bu mekanda oluşturulacak işler kaliteli bir şekilde ortaya çıkabilmesi için ses geçişlerinin engellenmesi gerekmektedir. Ses kesici malzemeler ile stüdyoda içeriden dışarı ses çıkmaması ve dış ortamdan içeri ses sızmaması sağlanmaktadır.

Devamını Oku

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonu gürültülü bir mekan olmasından dolayı dış ortama ses çıkışının engellenmesi gerekmektedir. Dış ortamdan içeriye sızan seslerde film sırasında rahatsız edebileceği için engellenmelidir. Dışarıdan içeri ve içeriden dışarı ses geçişlerinin engellenmesinin tek yolu ses yalıtımı uygulaması yaptırmaktadır.

Devamını Oku

MÜZİK ODASI SES YALITIMI

 müzik odası ses yalıtımı

Müzik odası dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olması gereken ve en ufak gürültünün hatalara neden olabileceği bir mekandır. Etkili bir sonuç alabilmek için malzeme seçimi çok önemlidir. Müzik odası mümkün olan en iyi akustiğe sahip olması gerekmektedir. Ses yalıtımı yapılması gereken önemli mekanlar arasındadır.

Devamını Oku

TOPLANIT ODASI SES YALITIMI

toplantı odası ses yalıtımı

 Genellikle büyük firmalarda  bulunanan toplantı odası gizli kararların alındığı bir mekandır. akustik sünger Toplantı odasında alınacak hassas kararların gizliliği açısından ses yalıtımı önemlidir. Toplantı odasında dış ortama ses çıkmamasının önemli olduğu kadar dışarıdanda içeriye ses girmemesi gerekmektedir. Toplantı sırasında dış ortam seslerinden dolayı konsantre bozukluğu, dikkat kaybı gibi etkenler görülebilmektedir. Sessiz ve daha rahat bir toplantı odası hazırlanabilmesi için ses yalıtımı yaptırılmaktadır.

Devamını Oku

OFİS SES YALITIMI

ofis ses yalıtımı

Ofislerde ses yalıtımı çalışanların iş performansı açısından önemlidir. Dış ortamdan gelen gürültüler nedeniyle çalışanlar rahatsızlık duyabilirler. Rahatsız edici sesler sebebi ile konsantre kaybı yaşanabilir. Gürültü insanlar üzerinde psikolojik yada fiziksel olarak olumsuz etkenler bırakabilmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla ofise ses kesici malzemeler ile bir uygulama yapılmaktadır. Daha rahat ve huzurlu bir iş ortamı oluşturulmaktadır.

Devamını Oku

SES KAYIT ODASI SES YALITIMI

ses kayıt odası yalıtımı

 Ses kayıt odası dış ortam seslerinin sıfır düzeyinde olması gereken hassas bir mekandır. Burada oluşturulacak çalışmaların profesyonelliği ve kalitesi açısından ses yalıtımı önemlidir. Dışarıdan gelecek sesler nedeni ile hatalar oluşabilir. İnsanların konsantresi ve dikkatleri bozulabilir. Yapılacak çalışmaların hatasız olarak oluşturulması için akustik sünger ses kayıt odasına mutlaka ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Devamını Oku


Akustik Paneller

Akustik paneller tavan yada duvarlarda kullanılan veya alanları, masaları bölümlendirmek amacıyla farklı tasarımlarıyla renkli ve dekoratif bir şekilde üretilen ses yalıtım panelleridir. Bu panellerin yüzeyinde akustik kumaş bulunur. Bu kumaş istediğiniz renkte seçebilirsiniz.

 Akustik Paneller

Akustik paneller yankılanma, ses karmaşası, çınlama gibi sorunları çözümler. Bunun yanında ortamlara dekoratiflik kazandırır. Farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilebilmektedir. Dilediğiniz renkte akustik panel temin edebilirsiniz.

 Ses Düzenleyici Paneller

Kumaş paneller tavan ve duvarlarda kullanılır. Seperatör masalar arasında ses karmaşasını engellemek ve masaları bölümlendirmek için uygulanır. Paravan alanları bölümlendirmek ve ses karmaşasına engel olmak için kullanılır.

 Ara Bölücü Paneller

Yüzer tavan paneli ve akustik baffle tavan ses yalıtım panelleridir. Bu ürünler gürültü yoğunluğunu azaltmak ve büyük mekanlarda ses karmaşasını engellemek için kullanılır. Farklı boyutlarda üretilebilmektedir.

Yankı Giderici Paneller

Ses Yalıtım Ürünleri

Ses yalıtım ürünleri, duvar, tavan ve zeminlerde ses sorunlarını gidermek için kullanılmaktadır. Zemin malzemeleri ve duvar malzemeleri ayrıdır. Ses yalıtımında, ses kesici özellikte malzemeler kullanılanarak ortamlar arası geçiş yapan sesler engellenir.

Ses Yalıtım Ürünleri

Duvar ve tavanlarda bondex süngerpan, bariyerli bondex süngerpan, epdm ses bariyeri, akustik sünger, bariyerli akustik sünger, heraklit ahşapyünü gibi malzemeler kullanılmaktadır. Zemin uygulamalarında ise mantarlı kauçuk, kauçuk, epdm ses bariyeri ve bazı uygulamalarda bondex süngerpan kullanılır.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Bondex süngerpan ve bariyerli modeli duvar ve tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu malzeme ile duvarlar arası ses geçişleri engellenebilmektedir. Yüksek yoğunlukta olan bondex süngerpan farklı kalınlıklarda üretilmektedir.

Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Kauçuk ve mantarlı kauçuk zemin ses izolasyon uygulamalarında şap yada parke altında kullanılmaktadır. Titreşim kaynaklı seslerin kesilmesi yada yürüme seslerinin alt kata iletimini engellemek için kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri

Akustik halı daha çok ofis, çağrı merkezi, iş merkezleri gibi vb. ortamlarda kullanılan bir malzemedir. Ortamda oluşan yürüme seslerini engellemektedir. Ses bariyeri ise tavan, zemin ve duvar uygulamalarında kullanılır. Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerekte kullanılabilmektedir.

Ses Yalıtım Süngeri Uygulaması

Yanmaz Süngerler

Yanmaz süngerler akustik özellikte, yüzeyi açık hücreli ve ses emilimi sağlayan ürünlerdir. Bu ürünlerin standart rengi siyahtır. Genel olarak profesyonel ortamlarda akustik düzeni sağlamak ve çınlama, yankılanma, eko gibi ses problemlerini gidermek amacıyla kullanılmaktadır.

 Yanmaz Akustik Süngerler

Yanmaz süngerler düz yada desenli olarak üretilmektedir. Düz modeli rulo halinde 1cm - 2 cm - 3cm kalınlıklarda üretilir. Desenliler ise 2 cm - 3 cm - 4 cm - 5 cm kalınlıklarda elde edilmektedir. Desenli modelleri yumurta, piramit, labirent ve spesiyal formlarındadır.

 Yanmaz Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz süngerler arasında piramit sünger de kalınlık 7cm olabilmektedir. Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası gibi vb. profesyonel ortamlarda çok sık tercih edilen bir üründür. Ayrıca jeneratör kabini, kompresör kabini gibi vb. ortamlarda yada mekanik alanlarda kullanılabilmektedir.

Akustik Sünger Uygulaması

Yanmaz süngerler melamin maddesinden de üretilebilmektedir. Bu modeli gri yada beyaz renkte elde edilir. Düz yada desenli olarak temin edilebilir. Antibakteriyel özellikte ve ses yutum verileri yüksek olan bir üründür. Tavan ve duvar uygulamalarında kullanılmaktadır.

Akustik Yankı Giderici Sünger

Yanmaz Antibakteriyel Sünger

Akustik Yanmaz Ses Yalıtım Süngeri

 

Akustik Düz Sünger

Akustik düz sünger standart olarak 50 dns yoğunlukta ve siyah renkte üretilen ses emici özellikte bir ses yalıtım süngeridir. Yankılanma, çınlama gibi vb. ses problemlerini gidermek amacıyla tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır.

 Akustik Düz Sünger

Akustik düz sünger standart kalınlıkları 10 mm - 20 mm - 30 mm dir. Yoğunluğu standart 50 dns dir. Sipariş üzerine 70 dns ve 90 dns olarak üretilebilmektedir. Akustik çözümlemede üstün performans sergiler.

 Akustik Düz Sünger Uygulaması

Düz sünger ses emici özelliktedir. Ses kesici bir malzeme olmadığı için iyi seviyede ses yalıtımı sağlamaz. Ses yalıtımı için ses kesici malzemeler ile beraber uygulanmaktadır. Akustik düz süngerde yanmazlık özelliği mevcuttur.

 Yanmaz Akustik Sünger

 Mevcut duvar yada tavan yüzeyine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Düz akustik süngeri kendinden yapışkanlı olarak temin edebilir ve kolayca kendinizde uygulayabilirsiniz.