Stüdyo Ses Yalıtımı

stüdyo ses yalıtımı

Stüdyo gibi hassas mekanlarda dış ortam sesinin içeriye ulaşmaması gerekmektedir. Profesyonel çalışmalar yapılan bu mekanda oluşturulacak işler kaliteli bir şekilde ortaya çıkabilmesi için ses geçişlerinin engellenmesi gerekmektedir. Ses kesici malzemeler ile stüdyoda içeriden dışarı ses çıkmaması ve dış ortamdan içeri ses sızmaması sağlanmaktadır. 

Stüdyoda yapılan çalışmalarda hata ile karşılaşılmaması için ses yalıtım uygulaması yaptırılması gerekmektedir. Dış ortamdan gelen sesler hatalara neden olabilir. Çalışmaların tekrar edilmesi gerekebilir. Profesyonellik açısından da ses yalıtımı önemlidir. Uygun malzemeler seçilerek stüdyoda uygulama yapılmaktadır.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyoda ortamın akustiğide çok önemlidir. Seslerin daha kaliteli, net ve anlaşılabilir şekilde duyulabilmesi ve hatasız çalışmalar oluşturabilmek amacıyla akustik süngerler ile stüdyoda uygulama yapılmaktadır. Ortamda eko ve yankı gibi ses problemlerinin oluşmamasını akustik süngerler sağlamaktadır.

Stüdyoda uygulanacak ses yalıtım malzemeleri solid yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır. Mekanların farklı olması nedeni ile kullanılacak malzemelerde doğru yoğunluk ve kalınlık seçilmelidir. Profesyonelce bir stüdyo oluşturulması ve çalışmaların kaliteli bir şekilde ortaya çıkarılması için ses yalıtımı yaptırılmalıdır.

Stüdyo Yankı Yalıtımı